מה ההבדל בין פרופיל בלגי לרגיל?

במקומות רבים אתם יכולים למצוא כמובן מילים ותשבחות על הפרופיל הבלגי, ועל תרומתו המיוחדת לעיצוב הבית. אולם, אם זו הפעם הראשונה שבה אתם נדרשים לבחור פרופילים לחלונות בבית, אפשר שאתם שואלים את עצמכם את השאלה ההגיונית – מה ההבדל בין פרופיל בלגי לרגיל? אחרי הכל, פרופיל זה פרופיל, מה כבר יכול להיות ההבדל הגדול בין הפרופיל הבלגי לפרופילים אחרים? האמת היא שיש לא מעט הבדלים משמעותיים מאד בין הפרופיל הבלגי לפרופיל הרגיל. חלקם הבדלים טכניים, וחלקם הבדלים שמשפיעים מאד על העיצוב של הבית או המקום שבו הפרופילים מותקנים.

למידע נוסף, הצעת מחיר או שיחת ייעוץ ללא התחייבות,
חייגו עכשיו 073-7841584 או 050-5235868 (רונן)

להכיר לעומק את כל ההבדלים

 
  • עובי – בראש ובראשונה, כששואלים מה ההבדל בין פרופיל בלגי לרגיל, חשוב להבין שיש הבדל משמעותי מאד בעובי של הפרופילים. הפרופיל הבלגי נחשב לפרופיל דק למדי. אם נמדוד את הרוחב בחתך של הפרופיל הבלגי, נוכל לראות שהוא נע בין הטווח של 25 ל40 ס"מ – זהו חתך דק מאד. לעומת זאת, כאשר תמדדו את העובי של פרופילים אחרים, אתם תגלו שהם עבים הרבה יותר. למעשה, אין להם בהכרח טווח מקסימלי, וכפי שנראה בהמשך – זה משפיע מאד על העיצוב שלהם.
  • חומר גלם – כיום מקובל להכין את הפרופיל הבלגי משני חומרים אפשריים: החומר המקורי היא הפלדה המגולוונת, שנחשבת לחומרר חזק מאד ואמין מאד – והיא זו שאפשר מלכתחילה את הייצור של הפרופילים הבלגיים הדקים. עם זאת, כששואלים מה ההבדל בין פרופיל בלגי לרגיל יש לשים לב שלעתים הם יכולים להיות עשויים מאותו החומר – והוא אלומיניום. אפשר להכין היום גם פרופילים בלגיים דקים מאלומיניום, למרות שזה גם החומר שמשמש לייצור של פרופילים אחרים.
  • יצירת חלוקה – אחד מהיתרונות המשמעותיים של הפרופיל הבלגי, הוא שאפשר ליצור אתו חלוקה בין זיגוגי זכוכית שונים. אם תסתכלוו על העיצוב של פרופילים בלגיים תשימו לב שבשל העובדה שהם דקים, אפשר גם לשים ביניהם לוחות זכוכית קטנים או גדולים, עבים או דקים, ובעצם ליצור מגוון רחב מאד של עיצובים אפשריים. עם הפרופילים הרגילים, משום שהם עבים יותר, הדבר לא אפשרי. יש לזכור כי לפרופיל הרגיל לחלון יש מראה הרבה יותר גס ומשתלט – ולא כל זיגוג של זכוכית יתאים עבורם.
  • תחליף אפשרי לסורגים – עוד הבדל חשוב נוגע לשימוש נוסף שאפשר לעשות עם הפרופיל הבלגי. מאחר שהפרופיל הבלגי הוא דקק יחסית, ואפשר ליצור אתו מסגרות שונות לחלונות, הוא גם יכול לתפקד ממש בתור תחליף דקורטיבי לסורגים לחלון. ברור שעם הפרופיל הרגיל, הדבר לא אפשרי.
 

פתרון מוביל מכל בחינה

 
אחרי שהבנתם מה ההבדל בין פרופיל בלגי לרגיל, אתם מוזמנים כמובן לפנות לחברת תריסי גבאי, ולקבל מאתנו את הפתרון המוביל. לחברה שלנוו ניסיון של יותר מ25 שנה בהתקנה של פרופילים ותריסים מכל הסוגים – ואנו משווקים מורשים של פרופילים קליל.