איך מנקים פרופיל בלגי בצורה טובה ונוחה?

אין שום ספק כי הפרופיל הבלגי הוא פרופיל יוקרתי מאד, שתורם לא מעט לעיצוב הבית שלנו, והוא גם נחשב שימושי מאד. עם זאת, כמו כל פרופיל באשר הוא, חובה עלינו להקפיד על הניקיון שלו. יש לזכור שאם מבינים איך מנקים פרופיל בלגי, אפשר גם לשמור על הפרופיל מבריק, וגם להימנע בהמשך מכתמים עקשניים יותר, שהסרתם תהיה הרבה יותר קשה ובעייתית. לכן, החלטנו לתת לכם כמה טיפים כדי שתבינו איך מנקים פרופיל בלגי באופן קבוע, וכמובן איך במקביל, לא פוגעים בפרופיל עצמו.

להתייעצות עם בעל מקצוע לגבי נקיון פרופיל בלגי,
חייגו עכשיו 073-7841584 או 050-5235868 (רונן)

כך מנקים את הפרופיל בקלות

 
  • לנקות, לא לגרד – אחד הטיפים החשובים ביותר בנוגע לניקיון של פרופיל בלגי, הוא בשום פנים ואופן לא לשפשף אותו עם חומרי גירוד שונים. שימוש בנייר זכוכית למשל, או כל חומר אחר שהוא קשה יחסית, אולי יסיר את הלכלוך, אבל הוא גם עלול לגרום להופעה של שריטות על הפרופיל. יש לזכור שפרופיל בלגי הוא אולי דק, אבל הוא לא זול – ולכן כדאי להימנע משריטות על הפרופיל. במקום זה, כשאתם ניגשים לנקות את הפרופיל, השתמשו בחומרים נוחים לניגוב, ולא לגירוד. שימוש במטליות ושנות למשל, הוא מומלץ בחום. מומלץ בחום שלא להשתמש במטליות הסקוצ'ברייט – הן אולי נאות נוחות מאד, אבל יש סיכון גבוה בכך שהן יגמרו לשריטות.
  • מהם חומרי הניקוי המומלצים – בכדי להבין איך מנקים פרופיל בלגי, צריך כמובן להצטייד קודם כל בחומרים המתאימים לניקוי. החומריםם הללו הם חומרים שאפשר למצוא לרוב בכל בית: נוזל לניקוי חלונות למשל, יהיה מושלם למשימה, ואפשר להשתמש בו כמו שהוא לטובת הניקיון. משפריצים ממנו קצת על הפרופיל, מנקים היטב עם מטלית רכה, מייבשים, וזה הכל! לחילופין, אפשר גם להשתמש בסבון הכלים שיש בבית, אבל כדאי לפני כן למהול אותו בקערה עם מים, ורק אז לנקות באמצעותו את הפרופיל.
  • מה עושים כשיש כתם עקשן? – זו השאלה שכמעט כל מי ששואל את עצמו איך מנקים פרופיל בלגי, ישאל את עצמו בשלב מסוים.. לפעמים יש כתמים עקשניים מאד שפשוט לא יורדים, לא משנה מה אנחנו עושים. ציינו שלא משתמשים במטליות קשות ומגרדות, אז מה אפשר לעשות? הפתרון הוא להשתמש בזהירות באקונומיקה. יש לערבב אותה היטב במים, ואז להשתמש במטלית רכה ואיתה לשפשף בעדינות את הכתם. לחילופין, אפשר גם להשתמש באבקת כביסה מומסת במים, ואפילו בכוהל – כל אלו יכולים להיות יעילים להסרת הכתם, אך לא יפגעו בפרופיל עצמו.
 

כל כמה זמן יש לנקות את הפרופיל?

 
הסיבה המרכזית לניקוי הפרופיל, היא פשוט למנוע הצטברות של אבק עליו. לכן, מומלץ בחום לנקות את הפרופילים בתדירות של אחת לשבוע, או אחת לשבועיים לכל היותר. כך שומרים עליהם נקיים ומבריקים לאורך זמן. שימו לב שאם עושים עבודות שיפוצים בבית – כמובן שיש לנקות במהירות את הפרופילים.